SoftCare - osobné vozidlá

skipmenu
washtec-preview
preview-6
washtec-preview1
preview5
preview-7

Vitajte vo svete WASHTEC!

Tensumat, s.r.o., Fraňa Mojtu, 949 01 Nitra. Telefón: 037/ 7722392


tomenu

SoftCare

Pomôcka pre rozhodnutie sa - ktorý prístroj je ten správny?

WashTec GmbH predstavuje najnovšiu generáciu umývacích systémov SoftCare2 - najmodernejšiu technológiu s vysokou kvalitou a atraktívnym dizajnom.

Pri vývoji tejto technológie boli zohľadnené dva hlavné aspekty umývania vozidiel: zlepšenie umývacích a sušiacich výsledkov pre veľké množstvo vozidiel s rôznymi veľkosťami a tvarmi karosérií a optimalizáciu prevádzkovej efektívnosti.

Základnou črtou technológie je používanie vysokokvalitných komponentov a materiálov ako pozinkovaná oceľ, antikorová oceľ a hliník, ktoré zaisťujú dlhú životnosť zariadenia.

Aktuálna ponuka:

 • SoftCare Pro Classic
 • SoftCare Pro Classic Race
 • SoftCare Pro Classic XL 320
 • SoftCare2 Pro
 • SoftCare2 Pro Touchless
 • SoftCare2 Juno
 • SoftCare2 Takt
 • SoftCare2 Evo

Spoločnosť WashTec GmbH zlepšila svoj nový úspešný model v týchto oblatiach:

 • Umývacia šírka v úrovni kolies rozšírená na 2.05 m
 • Optimálne rozmery zariadenia 3.05 m, 3.20 m, 3.40 m, 3.60 m a 3.70 m
 • Umývacie výšky 2.25 m, 2.40 m, 2.60 m, 2.80 m, 2.90 m
 • Umývanie diskov kolies pod uhlom s veľkosťou až 21" (53 cm)
 • Multifunkčná strešná dýza otočná až o 270 stupňov
 • 3 funkcie dýzy: aplikácia chemikálií, vysokotlakové umytie a sušenie
 • Kefový materiál SofTecs2
 • Jemný a šetrný na lak a povrch vozidla pri dokonalom umývaní aj tvarovaných plôch a priehlbín
 • zvýšená životnosť kefových segmentov na 50 000 umytí pri podstatnom zvýšení kvality umývania (na porovnanie SofTecs kefy: 40 000 umytí, PE kefy: 20 000 umytí)
 • Otočný postranný vysoký tlak pre lepšie odstránenie hrubej špiny z povrchu vozidla
 • Tri páry otočných plnoprúdových dýz na oboch stranách
 • Lepšie sušenie vďaka optimalizovanému prúdu vzduchu
 • Moderný prevádzkový dizajn so 4 variáciami: Classic, Star, Multi a Chrono
 • Individuálne riešenie dizajnu zariadenia (pozri osobité dizajny zariadení)

SoftCare Pro Classic

softcareproclassic

Plný výkon, vysoká funkčnosť, prístupná cena

Je ekonomická, hospodárna vhodná do prevádzky do 500 umytí mesačne. Idividuálny design je veľkou prednosťou, napr. design Cyclo je vybavený LED svetlami. LED textový display pre aktívny prístup k zákazníkovi. Vďaka špeciálnym programom Express umyje vozidlo za menej ako 6,5 minúty. Šírka umytia je vhodná aj pre SUV 2,58m, umyje aj veľké 21" disky. Má modernú, no zároveň jednoduchú konštrukciu a údržbu. Vynikujúce umývacie a sušiace výsledky.

 

SoftCare Pro Classic Race

 

 

SoftCare Pro Classic XL 320

 

portalwaschanlage-softcare-pro-classic-xl-320_neu

Dokonalé umytie pre veľké autá, SUV, obytné vozidlá,...

Vhodná pre vozidlá do výšky až 3,20m a šírky 2,60m (rozmer vrátane zrkadiel). Špeciálne "skryté" výkonné sušenie, kvalitné umytie, pre všetky veľké vozidlá, dokonca aj pre obytné vozidlá. Zariadenie rozoznáva vozidlá s vyčnievajúcimi a odklopenými spätnými zrkadlami a pri prechode kief zaručí ich nepoškodenie.

SoftCare2 Pro

Nástupcom osvedčených a spoľahlivých liniek California CK45 a Wesumat Soft Wash je portálová linka SoftCare Pro a veľmi atraktívnym vzhľadom. Vhodná na miesta s 600 umytiami za mesiac a viac. Kapacitou 12 – 14 umytých vozidiel za hodinu, bohatým technickým vybavením a užívateľským komfortom spĺňa požiadavky aj najnáročnejších zákazníkov. Vzhľadom na prejazdovú širku 2,40m a prejazdovú výšku od 2,25m a 2,80m je schopná kvalitného umytia všetkých typov osobných a dodávkových vozidiel. Umývanie zariadeniami WashTec spája dve stránky – úspora prevádzkových nákladov nízkou spotrebou vody, elektrickej energie, chémie a na druhej strane spoľahlivosť a širokú používateľnosť zaručujú vysoký obrat a maximálny zisk. Použité technické inovácie vytvárajú stále širší priestor pre zvyšovanie hospodárnosti prevádzky.

Nezameniteľný solídny desing pri svojej vysokej variabilite a kombinácii veľkostí, tvarov a farieb umožňuje každému prevádzkovateľovi individuálne riešenie.

Dizajn:
CLASIC – príjemné svetelné polia na každej strane portálu slúžia na presné navedenie vozidla.
STAR – poskytuje silný zážitok pre vaše oči pri priebežnom zobrazení zvoleného programu.
MULTI – moderné riešenie zreteľným textom informuje zákazníka o umývacích programoch.
DISPLAY – multifunkčný displey informuje zákazníka o umývacom programe.

Prenos údajov na diaľku o prevádzkovom stave zariadenia, výkone t. j. počtu umytí sa stáva realitou. Vlastná zdokonalená diagnostika všetkých rozhodujúcich technologických uzlov zabraňuje vzniku nepredvídateľných porúch a umožňuje vykonávať kvalitnú preventívnu údržbu.

Ventilátory integrované do ofukovej lišty môže mať nižšiu obvodovú rýchlosť a tým aj tichší chod pri požadovanom výkone. Naklápanie ofukovej lišty zabezpečuje odstránenie vody aj z tých najproblémovejších miest karosérie.

Rameno integrované do závesu strešnej kefy sleduje tvar karosérie, čím sa dosahuje úspora sušiaceho prípravku resp. vosku a jeho efektívne pôsobenie na povrch karosérie.

Pre dosiahnutie perfektného výsledku pri šetrnom umývaní kefami SoftTec je žiaduci druhý stupeň predumytia a tým je vysokotlakový predostrek. Prvým stupňom je namáčanie nečistoty aktívnou penou. Vysokotlakovým ostrekom sa následne odstránia hrubé nečistoty dostatočným tlakom vody.

Ideálne rozmery:

 • Rozchod 2 050mm
 • Rozmery: 3,05m, 3,20m, 3,40m, 3,60m, 3,70m
 • Ideálna umývacia výška: 2,25m, 2,40m, 2,50m, 2,60m, 2,70m, 2,80m, 2,90m
 • Možnosť rozmerov XL - so šírkou 2,58m

SoftCare2 Pro Touchless

headbild_softcare2_pro_touchless

K dispozícii sú dve varianty - vysokotlaková alebo kombinovaná vysokotlaková s kefami. Silné ale stále šetrnné umytie vďaka vysokému tlaku. Pre zákazníkov s vysokými nárokmi je vhodná kombinovaná varianta silného vysokého tlaku a účinných Softec kief. Vysoký tlak a ShineTecs-Polish s Repair effektom sú vhodné pre obzvlášť náročných zákazníkov.

Zariadenie je vhodné pre zákazníkov, pre ktorých je dôležitá hlavne kvalita umytia. Nanášanie chemických čistiacich prostriedkov počas predmytia je efektívne a šetrné vďaka špeciálnej strešnej kefe. Počas tohto procesu si prístroj pamätá kontúry vozidla a tieto vyvolá z pamäte počas vysokotlakého umytia, tým sa šetrí čas.

Hlavne zákazníci, ktorí obľubujú ručné umývanie, ktoré je šetrné si prídu na svoje - umývanie bez kontaktu. Získate tak novú cieľovú skupinu.

SoftCare2 Juno

Špičková kvalita bez čakania.

Inovatívna umývacia technika WashTec SoftCare Juno je v súčasnej dobe najrýchlejšia linka na trhu. Kompletné umytie a osušenie vozidla za 2 ½ - 3 min. umožňuje zvládnuť aj nárazové obdobia a skrátiť čakací čas na minimum. Vhodná na miesta s 1200 umytiami za mesiac.

Umývacia linka Juno dokáže zabezpečiť Vašej prevádzke vysokú kapacitu umývania a tým aj rýchlu návratnosť vložených investícií.
Priestorové podmienky sú minimálne, hala dlhá 9 m je postačujúca pre bežnú prevádzku tejto vysokokapacitnej linky. Dosahuje sa to ideálnou voľbou použitých komponentov a optimálnym zostavením programových cyklov. 

Jedinečná technika – zdvojené strešné kefy zväčšujú umývací priestor pri zvýšenej umývacej rýchlosti. Zvlášť dynamické bočné kefy s precíznym riadením umývajú karosérie rýchle a dôkladne. Používa 4 kefy a 6 ventilátory a zvláda 18 vozidiel za hodinu. Umyje tak až o 50% viac ako jednoduché portály. Na malom priestore môže konkurovať aj umývaciemu tunelu. Ponúka 4 designové varianty a najmodernejšie technológie údržby.

Ideálne rozmery:

 • Rozchod 2 050mm
 • Rozmery: 3,05m, 3,20m, 3,40m, 3,60m, 3,70m
 • Ideálna umývacia výška: 2,50m, 2,40m, 2,50m, 2,60m, 2,70m, 2,80m, 2,90m
 • Možnosť rozmerov XL - so šírkou 2,58m

SoftCare2 Takt

Je ekonomická dvojportálová umývacia linka určená pre 1 500 umytí (alebo viac) mesačne. Charakteristikou je veľmi podobná umývacej linke SoftCare Juno, avšak Takt sa skladá z dvoch oddelených portálov, ktoré sú umiestnené paralelne v jednej línii. Prvý portál je určený na umytie vozidiel, druhý portál suší vozidlá (bez použitia vody).

Výhodou zariadenia je, že umožňuje umývanie a sušenie 2 vozidiel súčasne, čím sa zvyšuje kapacita umývania na 20 vozidiel/hod. Napriek rýchlemu priechodu vozidiel cez umývaciu a sušiacu zónu však zabezpečuje špičkové umývacie a sušiace výsledky.

Ponúka 4 designové riešenia, najnovšiu technológiu údržby a je akýmsi prechodom medi portálovou linkou a umývacím tunelom. Je vhodná do vysoko navštevovaných miest, ktoré potrebujú kvalitné umývanie a nizky čas na čakanie. Vhodná je tam, kde je málo priestoru pre umývací tunel ale je vysoký záujem o umývanie.

SoftCare Evo

Novovyvinutá portálová umývacia linka určená hlavne pre autoservisy, malé čerpacie stanice a podobne.
Pri stavbe tohto stroja boli využité dlhoročné skúsenosti pri konštrukcii umývacích liniek. Výsledkom je vysoká spoľahlivosť, hospodárnosť a nízke prevádzkové náklady pri optimálnom výkone a kvalite umývacieho procesu. Zosilnené ventilátory na strešnej sušiacej lište i bočných sušičoch zabezpečujú spolu s kvalitným sušiacim voskom rýchle a kvalitné usušenie vozidla.

Povrchovej úprave a ochrane proti korózii sa pri výrobe umývacích liniek WashTec mimoriadna pozornosť.
Kompletná galvanizácia portálu nasleduje až po konečnej mechanickej úprave. Exponované časti – napríklad umývanie kolies sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Povrchová úprava nanášaním práškových farieb zaručuje vyššiu adhéziu i krajší a tvrdší povrch.

Galéria
tomenu