Autokozmetika

skipmenu
washtec-preview
preview-6
washtec-preview1
preview5
preview-7

Vitajte vo svete WASHTEC!

Tensumat, s.r.o., Fraňa Mojtu, 949 01 Nitra. Telefón: 037/ 7722392


tomenu

header_auwa_home_1

Autokozmetika značky AUWA patrí pod závod WashTec a sídli v Ausburgu, je vyvíjaná výhradne pre účely používania v umývacích linkách pre osobné a úžitkové vozidlá.

Spoločnosť AUWA má viac než 40 ročné skúsenosti s umývacími prostriedkami a je zárukou vysokej kvality pri umývaní a vo svojej ponuke má:

 • Autošampóny a aktívne peny
 • Sušiace prostriedky
 • Starostlivosť - vosky a leštiče
 • Špeciálne prípravky pre nákladné vozídlá
 • Chémia pre ČOV
 • Špeciálne produkty - čistiace obrúsky, čistenie hál, kolies...

Všetky tieto produkty spol.Tensumat s.r.o. dodáva svojim zákazníkom po celom Slovensku. Prostriedky sú v 25kg nádobách, ktoré technik privezie priamo k zákaznikovi. Každá bandaska je označená názvom chémie, jej použitím a pre lepšiu orientáciu má farebný kód na vrchnáku, ktorý rýchlo napovie využitie tej ktorej chemikálie.

Produkty AUWA sú:

 • šetrné k vášmu autu, jeho laku a vďaka penovým kefám SofTecs lak nepoškriabu a ani nepoškodia
 • sú parfumované, preto umývacia hala bude mať príjemnú vôňu
 • kozmetika AUWA skvelo spolupracuje so všetkými čističkami odpadových vôd
 • všetky produkty sú biologicky odbúrateľné a šetrné k životnému prostrediu
 • sú špičkou na trhu a zabezpečujú vynikajúce výsledky

Pre osobné automobily

auwa-chempredmytiChemické predčistenie - Ručné alebo strojové predčistenie je základom pre dobrý výsledok umytia. Asfalt, vtáčí trus, zbytky hmyzu, živica, sa rozpustia a potom sa už ľahko umyjú umývacím zariadením. Tiež problémy pri umývaní auta, ktoré vyplývajú z obrysu alebo stavu laku, môžu byť takýmto ošetrením zmiernené, rovnako aj ráfiky sú šetrne ale efektívne ošetrené.

Výhody autokozmetiky AUWA pre chemické predmytie:

- odstránenie aj problematickej organickej nečistoty

- rýchly a silný účinok

- lepšie výsledky umytia pri všetkých typoch zariadení

- ochrana laku odstránením hrubých nečistôt

- hospodárnosť vďaka veľkej výdatonosti (1l prípravku na 10l vody)

auwa-aktivnipena

Aktívna pena - Najlepšie výsledkyu mytia dosiahneme strojovým penovým zariadením. Výrobky auva majú jemnú a stabilnú penu, ktorá obzvlásť dlho zostáva na karosérii a tak pôsobí intenzívnejšie, čím sa docieli dôkladný čistiaci efekt.

Výhody autokozmetiky AUWA:

- silný účinok vďaka kvalitným účinným látkam

- sú vhodné pre všetky umývacie materiály

- obsahujú prísady s jemnou a príjemnou vôňou

- biologicky odbúrateľné tenzidy

auwa-sampon

Autošampón - Autošampón nie len umyje vozidlo, ale udržuje aj umývacie zariadenie čisté a redukuje jeho opotrebenie. Dôležité je dostatočné množstvo vody, aby špina mohla byť odvedená a nezostala na laku, čo zhoršuje výsledok sušenia.

Výhody autokozmetiky AUWA:

- silný koncentrát má vysokú schopnosť odstrániť nečistoty

- udržuje kefy čisté a znižuje ich opotrebenie

- má príjemnú vôňu

- biologicky odbúrateľné tenzidy

auwa-susicipripravekSušiaci prostriedok - Ani najlepší ventilátor nedokáže zabezpečiť kvalitné výsledky bez pomoci chemických sučiacich prostriedkov. Zložky AUWA sušiacich prostriedkov pomáhajú odviesť vodný filter takmer celý a tak uľahčia prácu sušiču. Tým sa zvýši rýchlosť umývania a perfektne vysušené vozidlo.Výrobky určené na kvalitné sušenie spôsobia rýchle odstránenie vodného filtra a podporia tak činnosť ventilátoru. Docielia sa veľmi dobré výsledky sušenia, sprevádzané silným leskom pri všetkých tvrdostiach vody.

Výhody autokozmetiky AUWA:

- rýchle a celoplošné odvedenie vodného filmu, pri všetkých tvrdostiach vody

- spoľahlivosť aj pri portálových zariadení a umývacích liniek

- vhodné pre čističky odpadových vôd - garantuje dodržanie mädzných hodnôt odpadových vôd

auwa-konzervacnipripravky

Leštiaca ochrana - konzervačné prípravky - vozidlá pri voskovaní chránime a ošetrujeme. Konzervačné prípravky rozjasňujú farby, lak dostane výnimočný lesk. Dochádza k dlhodobej ochrane laku. Odďaľuje sa opätovné zašpinenie a ochraňuje proti agresívnej špine. Pri nasledujúcom umytí pôsobí konzervačná vrstva ako deliaca vrstva, ktorá uľahčuje čistenie.

Výhody autokozmetiky AUWA:

- pravidelná konzervácia zamedzuje stárnutiu laku

- poskytuje ochranu aj gumovým a plastovým dielom

- hladký povrch, žiarivé farby

Pre nákladné automobily

prewapon

Umývanie nákladných vozidiel býva problematické kvôli ich značnému znečisteniu. Produktová rada AUWA je vyvinutá špeciálne pre nákladné vozidlá, autobusy, vlaky, špeciálne vozidlá,... Účinne predmyjú vozidlo ako pri ručnom, tak pri strojovom umytí, narušujú aj odolné znečistenia a bezproblémovo ich odstránia, aj bez použitia kief. Okrem predmytia je dôležité aj umytie ráfikov, odstránenie masnoty, hmyzu. Produkty AUWA sú použiteľné pri rôznych tvrdostiach vody. Ošetrujúcep rípravky dodajú aj nákladným vozidlám potrebnú ochranu laku pred ďalším znečistením, dosiahnete sušenie bez škvŕn a dokonalý lesk.

Prostriedky pre čističky odpadových vôd

Pre čističky odpadových vôd dodáva sú v ponuke AUWA špeciálne prevádzkové náplne, ktorú sú odporučené a schválené výrobcom. Správnou údržbou čističky a dávkovaním do okruhu čistenia predchádzate problémom so sušením, zápachom a tiež kvalitou umývania. Ak sa aj napriek tomu zhorší kvalita vody, je možné pridať špeciálne prípravky. Predchádzať tomu môžeme pravidelným meraním pH v okruhu čističky odpadových vôd. 

Výhody prípravkov AUWA:

- značkové prípravky pomáhajú prírode

- vysoko účinné aj pri extrémnych teplotách

- zabezpečujú až 90% spätné využitie vody bez zápachu alebo zhoršenia kvality

Prostriedky pre čistenie hál, ráfikov, čistiace obrúsky

felgolanČistá umývárka sľubuje zákazníkom aj čistotu ich vozidla. Preto je dôležité mať priestory čisté, čo zaručujú výrobky a prostriedky kyslé alebo zásadité. Môžete tak odstrániť vápenaté usadeniny, mastnú alebo olejovú hrubú špinu z dlaždíc, brány, okien, podlahy, no predovšetkým zo stroja. 

Čistič hál zabezpečí čisté podlahy, dlaždice, hlinníkové ap lastové diely, odstráni aj olejové a mastné znečistenie.

Čistič ráfikov je vhodný pre hlinníkové a zvláštne ráfiky, odstraňuje aj také znečistenie, akým je znečistenie oderom od brzdového obloženia a posypovej soli.

Čistiace obrúsky na utretie palubovej dosky, či predného skla dodajú posledné úpravy čistému vozidlu a sú ideálnym "darčekom" pre zákazníkov. Na balenie obrúsok je možné umiestniť vaše logo.

 

Špeciálne prípravky rady Tecs

Spoločnosť AUWA neustále vyvíja svoje produkty a prináša na trh revolučné riešenia v oblasti ošetrovania vozidiel. Rada Tecs je špičkou na trhu a zaručuje vynikajúce umytie a ošetrenie vozidla.

K novinkám z rady Tecsline rátame okrem vysokoúčinného odhmyzovača InsecTecs a známeho ShineTecs aj novinku vysokoúčinný šampón SchampooTecs, vysokoúčinnú aktívnu penu FoamTecs a aj prémiový vosk RainTecs. Výrobky obsahujú príjemnú limetkovú alebo čerešňovú vôňu, ktorá pridá na zážitku pri umývaní pre každého zákazníka. Produky rady Tecs sa vynikajúco dopĺňajú.

Prémiové produkty rady Tecs sú:

ShampooTecs NOVINKA! - 3v1 šampón pre umývacie zariadenia, vysoko alkalický, všestranne použiteľný šampón, aktívna pena a predumytie s vôňou limetky.

ShineTecs - Vosk schopný pravidelným používaním nie len zlepšiť lesk auta, ale aj lak opraviť! AKO TO FUNGUJE?

InsectTecs - je vysokokoncentrovaný odstraňovač hmyzu s vôňou limetky, má výbornú schopnosť odstraňovať aj zaschnuté pozostatky hmyzu z vozidla, je vysokoznášanlivý a nie je agresívny

FoamTecs NOVINKA! - je prémiová aktívna pena, pH neutrálna s výbornou penivosťou a intenzívnou vôňou, už aj pri nízkom dávkovaní zaručuje kvalitné a hĺbkové umytie a hustú penu

RainTecs NOVINKA! - je vysokokvalitný vosk, ktorý vytvára odpudzovanie kvapiek vody a ich rýchle odvedenie z vozidla pri vyššej rýchlosti počas dažďa. V kombinácii so ShineTecs vytvára hladký povrch laku vozidla s hlbokým leskom. rainTecs ošetruje lak a chráni ho pred agresívnym prostredím a predlžuje životnosť laku. Je s príjemnou vôňu. AKO TO FUNGUJE?

WheelTecs NOVINKA! - vysokoalkalický vysoko účinný čistič kolies s výbornou penivosťou, vhodný pre kovové disky, na ktorých je veľmi silná nečistota ako oleje, blato,...

SelfTecs NOVINKA! - je čistiaci a ošetrujúci prostriedok s opravným efektom špeciálne vyvinutý pre samoobslužné zariadenia. AKO TO FUNGUJE?

tomenu